Bagels, Croissants & English Muffins
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Butter Croissant
270 g, $1.67/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Butter Croissants Mini
336 g, $1.34/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Sandwich Croissants
260 g, $1.73/100g

sale: $2.75, formerly: $3.99
SAVE $1.24
President's Choice
English-Style Crumpets
284 g, $0.97/100g

sale: $0.50 MIN 8
, formerly: $0.75
Bulk Bagels (Various flavours available. See product description)
113 g, $0.66/100g

sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
No Name
Blueberry Bagel 6 Pack
450 g, $0.67/100g

sale: $2.75, formerly: $3.49
SAVE $0.74
PC Blue Menu
Whole Wheat English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Cheese Croissants
270 g, $1.67/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Butter Croissant Buns
300 g, $1.50/100g
sale: $4.50, formerly: $4.69
SAVE $0.19
Dempster's
Protein Everything Bagel
450 g, $1.00/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $2.75, formerly: $3.49
SAVE $0.74
President's Choice
Raisin Cinnamon English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
No Name
Bagel Cinnamon Raisin 6 Pack
510 g, $0.59/100g

sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
No Name
Bagel Everything, 6-Pack
480 g, $0.63/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Cinnamon Raisin Bagel
450 g, $0.95/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Everything Bagel
450 g, $0.95/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































