Fall faves for less 🍂
Pumpkin spice and everything nice (and in season!) right now.
Thanksgiving meal deals
Turkey, sides, desserts, offers, points, savings, and more.

about $36.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Butter Infused Fresh Turkey 5-7 Kg
$6.59/1kg $2.99/1lb
Out of Stock
Appetizers & charcuterie
Apps, hors d'oeuvres and grazing boards galore.

sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Mozzarella Cheese Sticks
454 g, $1.98/100g

sale: $6.99, formerly: $7.99
SAVE $1.00
Prepared in CanadaBoursin
Cranberry & Pepper Spreadable Cheese
150 g, $4.66/100g

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Prepared in CanadaPresident's Choice
Spinach Dip
454 g, $1.43/100g

sale: $14.00, formerly: $15.49
SAVE $1.49
Prepared in CanadaBalderson
2 Year Aged Cheddar Cheese
280 g, $5.00/100g

sale: $10.49, formerly: $11.99
SAVE $1.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Cranberry Soft Fresh Goat's Cheese
300 g, $3.50/100g
sale: $23.84, formerly:
Limit 4, after limit $49.00
Plus tax
President's Choice
Metal Handle Acacia Wood Serve Tray
1 ea, $49.00/1ea

sale: $6.99, formerly: $7.99
SAVE $1.00
Prepared in CanadaBoursin
Shallot & Chives Spreadable Cheese
150 g, $4.66/100g

sale: $6.99, formerly: $7.99
SAVE $1.00
Prepared in CanadaBoursin
Basilic & Chives Spreadable Cheese
150 g, $4.66/100g

sale: $8.00, formerly: $10.79
SAVE $2.79
Prepared in CanadaBalderson
Extra Old Cheddar Cheese
250 g, $3.20/100g
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
President's Choice
Mini Sausage Rolls, Chicken
500 g, $1.80/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Parmesan Cheese & Garlic Swiss Sticks
100 g, $3.50/100g
Scary good Halloween deals
Stock up on trick-or-treat essentials and more this Halloween!

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
Kitkat Milk Chocolate Wafer Bars
4x45.0 g, $3.05/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Assorted Gummy Candy (Pack of 45), Sour Patch Kids, Fuzzy Peach, Swedish Berries, Swedish Fish
562 g, $1.78/100g
Out of Stock

sale: $10.49, formerly: $11.99
SAVE $1.50
Plus tax
Prepared in CanadaFrito-lay
Classic Mix Snacks Variety Pack, 16 bags
448 g, $2.34/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Nestlé
KitKat Mix-ups, Clusters of KitKat & Graham Crackers
110 g, $5.90/100g

sale: $10.49, formerly: $11.99
SAVE $1.50
Plus tax
Prepared in CanadaFrito-lay
Flavour Mix Snacks Variety Pack, 16 bags
428 g, $2.45/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
Aero Snack Size, Milk Chocolate
58.4 g, $5.98/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
Aero Milk Chocolate Minis
135 g, $4.81/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
Smarties Candy Coated Milk Chocolate Carton
45 g, $2.78/100g

sale: $10.49, formerly: $11.99
SAVE $1.50
Plus tax
Prepared in CanadaFrito-lay
Multipack Lay's Mix
448 g, $2.34/100g
sale: $12.00, formerly: $14.00
SAVE $2.00
Plus tax
Kinder
CHOCOLATE Mini, Halloween Chocolates, 55 Individually Wrapped Milk Chocolates Per Bag
330 g, $3.64/100g
Fall fruits & vegetables
Our best offers on the best tastes of fall have arrived!
sale: $7.00, formerly: $8.50
SAVE $1.50
No Name
Naturally Imperfect Apples, 6 lb bag
2.72 kg, $0.26/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g
Fall desserts & baking
Get great deals on the desserts.

sale: $6.50, formerly: $6.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPresident's Choice
Cream First™ Vanilla Bean Premium Ice Cream
1.5 l, $0.43/100ml
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
All-Butter Raspberry-Filled Croissants
360 g, $1.53/100g
More savings, less time cleaning up
Set your table to impress and enjoy more of Thanksgiving.
sale: $8.50, formerly:
Limit 2, after limit $10.00
Plus tax
No Name
Birch Cutlery Set Club Size 150 Pack
150 ea, $0.07/1ea
sale: $8.50, formerly:
Limit 2, after limit $10.00
Plus tax
No Name
Birch Forks Club Size 150 Pack
150 ea, $0.07/1ea
Fall flowers & décor
Outfit your home, inside and out for less this season.
sale: $4.54, formerly:
Limit 4, after limit $10.00
Plus tax
Life at Home
Napkins 2 Pack
1 ea, $10.00/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - G
1 ea, $3.50/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Mini Ghost BOO
1 ea, $3.50/1ea
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
Plus tax
NewLarge Fabric Pumpkin 8 in x 6 in - Ivory
1 ea, $9.00/1ea
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.00
Plus tax
Harvest Crackers 8 Piece Set - Pumpkins
1 ea, $14.00/1ea
sale: $7.50, formerly: $10.00
SAVE $2.50
Plus tax
NewSmall Natural Braided Pumpkin 6 in x 6 in
1 ea, $7.50/1ea
sale: $5.00, formerly: $10.00
SAVE $5.00
Plus tax
Thankful Wooden Decoration - White
1 ea, $5.00/1ea
Out of Stock
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - D
1 ea, $3.50/1ea
sale: $14.50, formerly: $19.00
SAVE $4.50
Plus tax
Faux Aspen Berry Plant with Ceramic Vase
1 ea, $14.50/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - R
1 ea, $3.50/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - B
1 ea, $3.50/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - E
1 ea, $3.50/1ea
sale: $14.50, formerly: $16.00
SAVE $1.50
Plus tax
NewAutumn Pumpkin Arrangement - Orange
1 ea, $14.50/1ea
sale: $9.00, formerly: $12.00
SAVE $3.00
Plus tax
NewLarge Natural Braided Pumpkin 8 in x 7 in
1 ea, $9.00/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - M
1 ea, $3.50/1ea
sale: $21.50, formerly: $25.00
SAVE $3.50
Plus tax
NewMaple and Pumpkin Harvest Garland
1 ea, $21.50/1ea
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
3.5-inch Battery-Operated Monogram Pumpkin - H
1 ea, $3.50/1ea
sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
NewMini Foam Pumpkin Decoration - White
1 ea, $2.00/1ea
Low Stock
Fall is made for good food, cozy gatherings and a few seasonal touches around the home. Whether you’re planning Thanksgiving dinner, putting together appetizers and a charcuterie board for friends, stocking up on fresh fall produce or getting ready for Halloween, you can find plenty of seasonal favourites all in one place. Explore ingredients and meal ideas for fall dinners, along with snacks, desserts, baking essentials and treats for everyday moments and special occasions.
Looking to bring a little more fall into your home? Browse autumn decor, seasonal flowers and other finishing touches that make it easy to set the mood for the season. From Thanksgiving meals and Halloween celebrations to weekend baking and cozy dinners at home, our Fall Essentials collection brings together food, decor and seasonal inspiration for all the ways you enjoy autumn.
Filters

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Pumpkin Spice Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g
$10.50
Plus tax
Dove
Limited Edition Holiday Treats Body Wash, Cinnamon Pumpkin
591 ml, $1.78/100ml
PC Optimum Offer
Out of Stock
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g



























































































































































































































































































































































