Household Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $7.99, formerly: $9.29
SAVE $1.30
Plus tax
Nature Clean
Dishwasher Pacs
432 g, $1.85/100g
sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Plus tax
The Unscented Company
Dish Soap
750 ml, $0.67/100ml

sale: $13.99, formerly: $16.99
SAVE $3.00
Plus tax
Nature Clean
Laundry Liquid, Unscented
3 l, $0.47/100ml
Low Stock
Low Stock

sale: $3.99, formerly: $4.99
SAVE $1.00
Plus tax
Nature Clean
Dishwashing Liquid
740 ml, $0.54/100ml
Low Stock

sale: $3.99, formerly: $5.49
SAVE $1.50
Plus tax
Nature Clean
Multi Surface Cleaner, Lavender Tea Tree
740 ml, $0.54/100ml

sale: $13.99, formerly: $16.99
SAVE $3.00
Plus tax
Nature Clean
Laundry Liquid, Lavender Fields
3 l, $0.47/100ml
Low Stock

sale: $7.75, formerly: $8.49
SAVE $0.74
Plus tax
Eco-Max
Natural Orange Ultra Dish Wash
1.5 l, $0.52/100ml

sale: $3.99, formerly: $5.49
SAVE $1.50
Plus tax
Nature Clean
Glass Cleaner
740 ml, $0.54/100ml

sale: $7.49, formerly: $8.99
SAVE $1.50
Plus tax
Nature Clean
Non-Chlorine Bleach Powder
700 g, $1.07/100g

sale: $12.75, formerly: $13.99
SAVE $1.24
Plus tax
Eco-Max
Hypoallergenic Fabric Softener
3 l, $0.43/100ml
Low Stock

sale: $13.99, formerly: $16.99
SAVE $3.00
Plus tax
Nature Clean
Laundry Liquid Lemon Verbena
3 l, $0.47/100ml

sale: $7.75, formerly: $8.49
SAVE $0.74
Plus tax
Eco-Max
Hypoallergenic Ultra Dish Wash
1.5 l, $0.52/100ml
Low Stock

sale: $5.99, formerly: $6.99
SAVE $1.00
Plus tax
Nature Clean
Odour Remover for Laundry 10 Loads
180 g, $3.33/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































