Bars and Protein
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
Low Stock
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy Bars, Peanut Butter Banana Dark Chocolate, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
Low Stock
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy Bars Oatmeal Raisin Walnut, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
Low Stock
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy BarsChocolate Almond Fudge, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy Bars Chocolate Brownie, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Plus tax
Larabar
Fruit & Nut Energy Bar, Peanut Butter Chocolate Chip
45 g, $5.53/100g

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
CLIF
BUILDERS Protein Bars Chocolate Peanut Butter Flavour
68 g, $3.68/100g
sale: $19.99, formerly: $25.00
SAVE $5.01
Larabar
Chocolate Chip Banana Bread (Case)
16x45.0 g, $2.78/100g

sale: $5.49, formerly: $5.99
SAVE $0.50
Plus tax
Kind
Healthy Grains™ Oats & Honey with Toasted Coconut Bar
35 g, $15.69/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Plus tax
Larabar
Fruit & Nut Energy Bar, Peanut Butter
48 g, $5.19/100g

sale: $5.49, formerly: $5.99
SAVE $0.50
Plus tax
Kind
Healthy Grains™ Dark Chocolate Chunk Bar
5x35.0 g, $3.14/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
CLIF
Energy Bars Crunchy Peanut Butter, Granola Bar
68 g, $4.40/100g
sale: $19.99, formerly: $25.00
SAVE $5.01
Plus tax
Larabar
Gluten Free Bar, Lemon, 16/pack
16x45.0 g, $2.78/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
CLIF
Energy Bars, Chocolate Brownie, Granola Bar, High in Protein
68 g, $4.40/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
CLIF
Energy Bars Chocolate Chip, Granola Bar
68 g, $4.40/100g
sale: $19.99, formerly: $25.00
SAVE $5.01
Plus tax
Larabar
Fruit & Nut Energy Bar, Coconut Cream,16/pack
16x48.0 g, $2.60/100g

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
CLIF
BUILDERS Protein Bars, Chocolate Mint Flavour, 20g of Protein
68 g, $3.68/100g

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
CLIF
BUILDERS Protein Bars, Vanilla Almond Flavour, 20 g of Protein
68 g, $3.68/100g

sale: $6.49, formerly: $7.29
SAVE $0.80
Plus tax
Made Good
Mornings Organic Baked Oat Cups Banana Chocolate Chip 5ct
175 g, $3.71/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































