Packaged Salad & Dressing
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Buffalo Ranch Chopped Salad Kit
383 g, $1.56/100g
Low Stock
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Maple Bourbon Bacon Chopped Salad Kit
315 g, $1.90/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Broccoli Crunch Chopped Salad Kit
360 g, $1.66/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Thai Chili Mango Chopped Salad Kit
319 g, $1.88/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Sesame Wonton Chopped Salad Kit
347 g, $1.59/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Crispy Caesar Chopped Salad Kit
298 g, $1.85/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Loads Of Garlic Caesar Salad Kit
319 g, $1.72/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Mexican-Style Street Corn Chopped Salad Kit
285 g, $1.93/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Bacon Caesar Chopped Salad Kit
326 g, $1.69/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Chipotle Ranch Chopped Salad Kit
340 g, $1.62/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Big Smash™ Chopped Salad Kit
303 g, $1.82/100g
sale: $3.50, formerly: $5.00
SAVE $1.50
President's Choice
Baby Arugula Spinach Blend
0.142 kg, $2.46/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Lemon Tahini Crunch Chopped Salad Kit
0.285 kg, $1.93/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Barbecue Ranch Chopped Salad Kit
369 g, $1.49/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Avocado Ranch Chopped Salad Kit
347 g, $1.59/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Jalapeño Popper Chopped Salad Kit
305 g, $1.96/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































