Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g
Low Stock

sale: $4.79, formerly: $5.49
SAVE $0.70
Black Diamond
Original Cheddar Cheese Slices
410 g, $1.17/100g

sale: $4.79, formerly: $5.49
SAVE $0.70
Black Diamond
Original Thick Cheddar Slices
410 g, $1.17/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Herb & Garlic Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Triple Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.88/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Pizza Mozzarella Shredded Cheese
320 g, $1.88/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
No Name
Marble Cheddar Cheese Slices
230 g, $2.52/100g
Out of Stock

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Black Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.99, formerly: $6.99
SAVE $3.00
Brar's
Malai Paneer 20% M.F.
375 g, $1.06/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Parmesan Shredded Cheese
250 g, $2.40/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Black Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Original Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Extra Old White Cheddar
400 g, $1.63/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Lactose Free Marble Cheddar
400 g, $1.63/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Light Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chives Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Tex Mex Shredded Cheese Blend
320 g, $1.88/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































