Cream Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Herb & Garlic Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Original Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Light Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chives Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Pasteurized Light Cream Cheese Spread
250 g, $1.19/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Smoked Salmon Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Spread with Herbs and Roasted Garlic
227 g, $1.31/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Strawberry Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Light Cream Cheese Product
227 g, $1.31/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Mixed Berry Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped French Onion Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Light Cream Cheese Product with Herbs & Roasted Garlic
227 g, $1.31/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Product with Strawberry
227 g, $1.31/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Spread with Everything Bagel Seasoning
227 g, $1.31/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Product with Jalapeno
227 g, $1.31/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chipotle Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Chive and Onion Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g




































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































