Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
President's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Cola Cans
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Chicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
President's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Cola Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
D'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $14.00, formerly: $19.49
SAVE $5.49
President's Choice
Old-Fashioned Style Bacon
1 kg, $1.40/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet West Coast Dark Roast Fine Grind Coffee
875 g, $2.51/100g

sale: $10.50, formerly: $13.00
SAVE $2.50
No Name
100% Pure Canola Oil
3 l, $0.35/100ml

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Diet Cola Cans
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Cola Zero Sugar Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $22.00, formerly: $23.00
SAVE $1.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Prime Rib Beef Burgers
1.13 kg, $1.95/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Janes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Canada Dry
Ginger Ale
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Canada Dry
Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.21/100ml

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































