Prepared in Canada
Weâve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weâve added the âPrepared in Canadaâ badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was âPrepared in Canadaâ, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Sammie with Fairtrade Ingredients
473 ml, $1.06/100ml

sale: $14.49, formerly: $14.99
SAVE $0.50
Tim Hortons
Single Serve Coffee Pods, Decaf
12 ea

sale: $5.00, formerly: $8.29
SAVE $3.29
Mastro
Calabrese Salami, Hot
125 g, $4.00/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Maple Leaf
Flakes of Ham, Less Salt by Maple Leaf
156 g, $2.75/100g

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Plus tax, eco fees apply
Ocean Spray
Low Calorie Cranberry Raspberry Cocktail
1.89 l, $0.24/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.29
SAVE $1.29
Balderson
Double Smoked Cheddar Cheese
250 g, $4.80/100g

sale: $2.64, formerly: $3.29
SAVE $0.65
Hunt's
Manwich Sauce, Original
398 ml, $0.66/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
NestlĂŠ
Aero Milk Chocolate Bar
97 g, $3.60/100g

sale: $6.49, formerly: $8.99
SAVE $2.50
Club House
Smoked Paprika
116 g, $5.59/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Dare
Veggie Crisps All Dressed
100 g, $4.49/100g

sale: $2.75 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids Sour Cherry Blasters Candy
154 g, $2.14/100g

sale: $11.77, formerly: $14.99
SAVE $3.22
Tim Hortons
French Vanilla Coffee
300 g, $3.92/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
NestlĂŠ
Snack Size KITKAT, AERO, SMARTIES, COFFEE CRISP
78 g, $4.47/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Cheese Croissants
270 g, $1.67/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Green Giant
Peas & Carrots
398 ml, $0.44/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.79
SAVE $1.50
Eco fees apply
Five Alive
Juice Citrus Cartons
8x200.0 ml, $0.21/100ml

sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Farm Girl
Cinnamon Crisps Cereal No Sugar
280 g, $35.71/100g
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.29
Plus tax
No Name
Compostable Green Bin Liners for Organics
10 ea, $0.73/1ea

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































