Wine
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
$24.79
Plus tax, eco fees apply
Santa Margherita
Santa Margherita (ID required at pick-up)
750 ml, $3.31/100ml

$13.99
Plus tax, eco fees apply
Bodacious
Peach Fizz (ID required at pick-up)
750 ml, $1.87/100ml

$16.99
Plus tax, eco fees apply
Growers
Extra Dry Coolers (ID required at pick-up)
2000 ml, $0.85/100ml
$14.79
Plus tax, eco fees apply
Lindemans
Bin 45 Cabernet Sauvignon (ID required at pick-up)
750 ml, $1.97/100ml
Low Stock

$22.99
Plus tax, eco fees apply
Jackson Triggs
Proprietors' Selection White Wine Chardonnay (ID required at pick-up)
1500 ml, $1.53/100ml
Out of Stock
$24.29
Plus tax, eco fees apply
Gerard Bertrand
Gerard Bertrand Rose (ID required at pick-up)
750 ml, $3.24/100ml

$47.99
Plus tax, eco fees apply
Peller Estates
Dry White Wine (ID required at pick-up)
4000 ml, $1.20/100ml
$13.29
Plus tax, eco fees apply
Oakbank Cabernet Sauvignon (ID required at pick-up)
750 ml, $1.77/100ml
$17.99
Plus tax, eco fees apply
GABBIANO
Cavaliere D'Oro Pinot Grigio (ID required at pick-up)
750 ml, $2.40/100ml
$16.99
Plus tax, eco fees apply
Growers
Flavoured Cider Harvest Stone Fruit (ID required at pick-up)
2 l, $0.85/100ml
$18.49
Plus tax, eco fees apply
TRAPICHE
Trapiche Cabernet Sauvignon (ID required at pick-up)
750 ml, $2.47/100ml

$22.99
Plus tax, eco fees apply
Jackson Triggs
Jackson Triggs Smooth Red (ID required at pick-up)
1500 ml, $1.53/100ml

$23.99
Plus tax, eco fees apply
Bodacious
Red Wine Smooth Red (ID required at pick-up)
1500 ml, $1.60/100ml

$16.79
Plus tax, eco fees apply
Still Sangria (ID required at pick-up)
1000 ml, $1.68/100ml

$23.99
Plus tax, eco fees apply
Bodacious
White Wine Smooth White (ID required at pick-up)
1500 ml, $1.60/100ml

$15.79
Plus tax, eco fees apply
Bay Of Fundy Blue (ID required at pick-up)
750 ml, $2.11/100ml

$47.99
Plus tax, eco fees apply
Sawmill Creek
Dry White Wine (ID required at pick-up)
4 l, $1.20/100ml

$14.99
Plus tax, eco fees apply
PELEE
Pelee Island Pinot Grigio (ID required at pick-up)
750 ml, $2.00/100ml

$47.99
Plus tax, eco fees apply
Sawmill Creek
Dry Red Wine (ID required at pick-up)
4 l, $1.20/100ml

$22.99
Plus tax, eco fees apply
Jackson Triggs
Jackson Triggs White Blend (ID required at pick-up)
1500 ml, $1.53/100ml

$14.99
Plus tax, eco fees apply
PELEE
Pelee Island Shiraz Cabernet (ID required at pick-up)
750 ml, $2.00/100ml

$12.99
Plus tax, eco fees apply
Rubina Blueberry Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $1.73/100ml

$15.79
Plus tax, eco fees apply
Mystique Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.11/100ml

$15.79
Plus tax, eco fees apply
Reflections Blend Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.11/100ml

$12.49
Plus tax, eco fees apply
Verger Belliveau Orchard Blueberry Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $1.67/100ml

$16.99
Plus tax, eco fees apply
Richibucto River
Acadian Red Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.27/100ml

$47.99
Plus tax, eco fees apply
Peller Estates
Peller Family, Dry Red Wine (ID required at pick-up)
4000 ml, $1.20/100ml

$14.99
Plus tax, eco fees apply
Richibucto Frontenac Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.00/100ml

$15.79
Plus tax, eco fees apply
Go Wild Sangria (ID required at pick-up)
750 ml, $2.11/100ml

$21.29
Plus tax, eco fees apply
BASK
Noaska Baker Buck Majestic Red Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.84/100ml

$16.99
Plus tax, eco fees apply
Richibucto Serenity (ID required at pick-up)
750 ml, $2.27/100ml

$12.49
Plus tax, eco fees apply
Verger Belliveau Orchard Pear Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $1.67/100ml

$12.49
Plus tax, eco fees apply
Verger Belliveau Orchard Sparkling Apple Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $1.67/100ml

$17.49
Plus tax, eco fees apply
Country Liberty Red Wine (ID required at pick-up)
750 ml, $2.33/100ml

$49.99
Plus tax, eco fees apply
Jackson Triggs
Sauvignon Blanc (ID required at pick-up)
4000 ml, $1.25/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.53/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g







































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































