Desserts & Doughs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Country Biscuits, Ready to Bake Dough, 10 ct
340 g, $1.41/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Cinnamon Rolls with Icing, Ready to Bake 8 ct
351 g, $1.36/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
No Name
Deep Dish Pie Shells
380 g, $1.18/100g
sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Pillsbury
Wiener Wraps, Refrigerated Dough, Ready to Bake, 6 ct
200 g, $1.00/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Pizza Crust, Refrigerated Pre-Made Dough, 1 ct
391 g, $1.23/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, Chocolatey Brownie
172 ml, $1.74/100ml
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Grands! Crescents, Croissant Rolls, Ready to Bake, 4 ct
318 g, $1.51/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, French Vanilla
172 ml, $1.74/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer











































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































