Egg & Egg Substitutes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.50, formerly: $5.87
SAVE $0.37
Burnbrae Farms
Naturegg Nest Laid White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $6.25, formerly: $6.75
SAVE $0.50
Burnbrae Farms
Naturegg NestlaidOmega 3 Large Size 12 Eggs
12 ea, $0.52/1ea
Out of Stock
sale: $6.00, formerly: $6.37
SAVE $0.37
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus White Eggs, Large
12 ea, $0.50/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Burnbrae Farms
Eggs2go! 6 Hard Boiled Peeled Eggs
6 ea, $0.92/1ea
sale: $7.25, formerly: $7.97
SAVE $0.72
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea
sale: $7.25, formerly: $7.97
SAVE $0.72
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g




































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































