Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $12.99, formerly: $13.79
SAVE $0.80
Olympic
Organic Vanilla Yogurt 3%
1.75 kg, $0.74/100g
sale: $3.49, formerly: $3.79
SAVE $0.30
Eco fees apply
Silk
Almond Milk Alternative, Original, Dairy Free, Shelf Stable
946 ml, $0.37/100ml

sale: $6.79, formerly: $7.49
SAVE $0.70
Silk
Coconut Yogurt, Strawberry-Raspberry, Dairy Free
650 g, $1.04/100g

sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Organic Meadow
Organic Yogurt, Plain 3.8%
750 g, $0.87/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.00
PC Organics
Organic Plain Cultured Coconut Milk Yogurt Alternative
680 g, $0.88/100g

sale: $7.79, formerly: $8.49
SAVE $0.70
Eco fees apply
Organic Meadow
Kéfir, Blueberry
1 l, $0.78/100ml
sale: $2.99, formerly: $3.49
SAVE $0.50
Eco fees apply
Natura
Almond Beverage, Unsweetened
946 ml, $0.32/100ml

sale: $1.99, formerly: $2.79
SAVE $0.80
Plus tax
Midday Squares
Functional Chocolate Bar Peanut Butta
33 g, $6.03/100g

sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Organic Meadow
Organic Yogurt, Plain 2%
750 g, $0.87/100g
sale: $3.49, formerly: $3.79
SAVE $0.30
Silk
Soy Milk Alternative, Original, Dairy Free, Shelf Stable, 7g of Protein
946 ml, $0.37/100ml
Low Stock
sale: $3.49, formerly: $3.79
SAVE $0.30
Eco fees apply
Silk
Almond Milk Alternative, Vanilla, Dairy Free, Shelf Stable
946 ml, $0.37/100ml
Out of Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.00
PC Organics
Organic Vanilla Cultured Coconut Milk Yogurt Alternative
680 g, $0.88/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































