Rice, Noodles & Pantry
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $5.00, formerly: $6.29
SAVE $1.29
Teriyaki Experience
Teriyaki Sauce
350 ml, $1.43/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.49
SAVE $0.61
Nong Shim
Noodles With Soup Mix Ansung Beef & Fermented Bean Flavours
500 g, $0.98/100g
sale: $4.78, formerly: $4.99
SAVE $0.21
Nissin
Instant Noodle With Soup Base Demae Ramen Sesame Oil Flavour
500 g, $0.96/100g
sale: $21.88, formerly: $22.99
SAVE $1.11
Golden Phoenix
Golden Phoenix Thai Jasmine Rice
8 kg, $0.27/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































