Dried Fruit and Other Ingredients
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.59, formerly: $6.99
SAVE $1.40
Bobs Red Mill
Nutritional Yeast Large Flake
142 g, $3.94/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
PC Organics
Organic Salted Dry-Roasted Pumpkin Seeds
200 g, $2.25/100g
sale: $8.91, formerly: $10.49
SAVE $1.58
Bobs Red Mill
Chia Seeds Premium Whole Organic
340 g, $2.62/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.09, formerly: $6.49
SAVE $1.40
Bobs Red Mill
Whole Flaxseed
368 g, $1.38/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Halves and Pieces Raw Walnuts
200 g, $3.83/100g
sale: $6.56, formerly: $7.29
SAVE $0.73
President's Choice
Large Flake Nutritional Yeast
142 g, $4.62/100g
sale: $10.79, formerly: $11.99
SAVE $1.20
PC Organics
Organic Cocoa Powder
224 g, $4.82/100g
sale: $6.79, formerly: $8.99
SAVE $2.20
Bobs Red Mill
Textured Vegetable Protein
340 g, $2.00/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.30, formerly: $7.00
SAVE $0.70
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews
200 g, $3.15/100g
sale: $8.49, formerly: $8.99
SAVE $0.50
Enjoy Life
Regular Sized Dark Chocolate Morsels
255 g, $3.33/100g
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Black Chia Seed
300 g, $2.55/100g
sale: $7.64, formerly: $10.49
SAVE $2.85
Bobs Red Mill
Shredded Coconut Unsweetened
340 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.10, formerly: $9.00
SAVE $0.90
PC Organics
Organic Chopped Raw Walnuts
200 g, $4.05/100g
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
Plus tax
PC Organics
Dried Cranberries
250 g, $3.96/100g
sale: $5.94, formerly: $6.99
SAVE $1.05
Bobs Red Mill
Baking Powder Double Acting
397 g, $1.50/100g
PC Optimum Offer
sale: $26.10, formerly: $29.00
SAVE $2.90
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews Club Size
1.13 kg, $2.31/100g
sale: $3.14, formerly: $3.49
SAVE $0.35
Plus tax
PC Organics
Dry-Roasted Salted Sunflower Seeds
200 g, $1.57/100g

sale: $4.79, formerly: $5.49
SAVE $0.70
Plus tax
Elan
Organic Himalayan Sunshine
150 g, $3.19/100g
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
Plus tax
PC Organics
Organic Salted Mixed Nuts
200 g, $4.50/100g
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
PC Organics
Organic Whole Raw Almonds
200 g, $4.95/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































