Frozen Foods
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Shelled Edamame, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Broccoli Florets, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Edamame in Shell, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Whole Kernel Corn
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Green Peas
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Frozen Whole Green Beans
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Chopped Kale, Organic
300 g, $1.50/100g
sale: $5.00, formerly: $5.24
SAVE $0.24
Amys
Gluten-Free Burrito, Beans & Rice
156 g, $3.21/100g
sale: $6.00, formerly: $7.49
SAVE $1.49
So Delicious
Dairy Free Cocowhip Original Frozen Topping
255 ml, $2.35/100ml
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
California Vegetable Blend Mixed Vegetables
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Frozen Peaches and Cream Corn
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Butternut Squash Chunks, Organic
400 g, $1.13/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































