Frozen Foods
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Shelled Edamame, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Broccoli Florets, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Edamame in Shell, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Whole Kernel Corn
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Green Peas
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Frozen Whole Green Beans
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Chopped Kale, Organic
300 g, $1.50/100g
sale: $5.00, formerly: $5.24
SAVE $0.24
Amys
Gluten-Free Burrito, Beans & Rice
156 g, $3.21/100g
sale: $6.00, formerly: $7.49
SAVE $1.49
So Delicious
Dairy Free Cocowhip Original Frozen Topping
255 ml, $2.35/100ml
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
California Vegetable Blend Mixed Vegetables
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Frozen Peaches and Cream Corn
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Frozen Butternut Squash Chunks, Organic
400 g, $1.13/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































