Mayonnaise & Sandwich Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $6.47, formerly: $6.99
SAVE $0.52
Hellmann's
Real Mayonnaise
890 ml, $0.73/100ml

sale: $6.47, formerly: $7.99
SAVE $1.52
Hellmann's
Olive Oil Mayonnaise
890 ml, $0.73/100ml

sale: $6.47, formerly: $6.99
SAVE $0.52
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing Condiment Light Half Fat
890 ml, $0.73/100ml

sale: $6.47, formerly: $7.99
SAVE $1.52
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing Light 1/2 Fat
890 ml, $0.73/100ml

sale: $6.47, formerly: $7.49
SAVE $1.02
Hellmann's
Egg Free Dressing & Sandwich Spread Plant Based Vegan
710 ml, $0.91/100ml

sale: $6.47, formerly: $7.99
SAVE $1.52
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing, Spicy
750 ml, $0.86/100ml

sale: $6.47, formerly: $7.49
SAVE $1.02
Hellmann's
Avocado Oil with a hint of Lime Mayonnaise
710 ml, $0.91/100ml

sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Kraft
Miracle Whip Original Spread
1.5 l, $0.73/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































