Filters
Easy Meals & Sides
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Kraft
Extra Creamy Macaroni And Cheese Dinner
175 g, $1.71/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Kraft
Three Cheese Macaroni And Cheese Dinner
175 g, $1.71/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g
sale: $6.98, formerly: $8.99
SAVE $2.01
Samyang
Stir-Fried Noodle Hot Chicken Ramen, Carbo
650 g, $1.07/100g
sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Kraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.59, formerly: $3.99
SAVE $0.40
Lipton
Dry Soup Mix Chicken Noodle
4x338.0 g, $1.06/100g
sale: $2.33 MIN 3
, formerly: $2.99
Knorr
Sidekicks Pasta Side Dish Creamy Bacon Carbonara
134 g, $2.23/100g
sale: $6.98, formerly: $8.99
SAVE $2.01
Samyang
Buldak Stir-Fried Noodle Cream Carbonara Hot Chicken Flavor Ramen
650 g, $1.07/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
Deluxe Cheddar Macaroni and Cheese Dinner
225 g, $0.80/100g
sale: $6.98, formerly: $8.99
SAVE $2.01
Samyang
Hot Chicken Flavor Ramen Stir-Fried Noodle
5x140.0 g, $1.00/100g
sale: $3.59, formerly: $3.99
SAVE $0.40
Lipton
Dry Soup Mix Chicken Noodle, 25% Less Salt
228 g, $1.57/100g
sale: $2.33 MIN 3
, formerly: $2.99
Knorr
Sidekicks Pasta Side Dish Fettuccine Alfredo
133 g, $2.25/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Kraft
Kd Macaroni & Cheese Spirals
175 g, $1.71/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
Low Stock

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb





















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































