Packaged Salad & Dressing
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Buffalo Ranch Chopped Salad Kit
383 g, $1.56/100g
Low Stock
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Maple Bourbon Bacon Chopped Salad Kit
315 g, $1.90/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Broccoli Crunch Chopped Salad Kit
360 g, $1.66/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Thai Chili Mango Chopped Salad Kit
319 g, $1.88/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Sesame Wonton Chopped Salad Kit
347 g, $1.59/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Crispy Caesar Chopped Salad Kit
298 g, $1.85/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Loads Of Garlic Caesar Salad Kit
319 g, $1.72/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Mexican-Style Street Corn Chopped Salad Kit
285 g, $1.93/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Bacon Caesar Chopped Salad Kit
326 g, $1.69/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Chipotle Ranch Chopped Salad Kit
340 g, $1.62/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Big Smash™ Chopped Salad Kit
303 g, $1.82/100g
sale: $5.99, formerly: $7.00
SAVE $1.01
Taylor Farms
Green Goddess Chopped Salad Kit
0.328 kg, $1.83/100g
sale: $3.50, formerly: $5.00
SAVE $1.50
President's Choice
Baby Arugula Spinach Blend
0.142 kg, $2.46/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Lemon Tahini Crunch Chopped Salad Kit
0.285 kg, $1.93/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Barbecue Ranch Chopped Salad Kit
369 g, $1.49/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
Avocado Ranch Chopped Salad Kit
347 g, $1.59/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































