Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Spread with Herbs and Roasted Garlic
227 g, $1.31/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Black Diamond
Marble Cheddar Shredded Cheese
320 g, $1.88/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Naturally Lactose-Free Swiss Cheese
300 g, $2.17/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Black Diamond
Marble Cheddar Natural Cheese Slices
240 g, $2.70/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Lactose Free Old Yellow Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Havarti Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Cheddar Cheese with Habanero
400 g, $1.63/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Strawberry Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Medium Cheddar Shredded Cheese
320 g, $2.12/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Mozzarella Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Tre Formaggi Shredded Cheese Blend
320 g, $1.88/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Smoke Flavoured Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
President's Choice
Lactose-Free Plain Cream Cheese
250 g, $1.80/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Light Cream Cheese Product
227 g, $1.31/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Black Diamond
Tacos And Nachos Shredded Cheese
320 g, $1.88/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Black Diamond
Medium Cheddar Natural Cheese Slices
240 g, $2.70/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Finely Crumbled Feta Cheese
300 g, $2.00/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Old Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Black Diamond
Old Cheddar Shredded Cheese
320 g, $1.88/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Pizza Mozzarella and Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.88/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































