Filters
Bread
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
D'Italiano
Gusto! Brioche Style Thick Sliced Loaf
620 g, $0.64/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
All-Butter Chocolate-Filled Croissants
320 g, $1.72/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Dempster's
100% Whole Wheat Bread
570 g, $0.58/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
All-Butter Raspberry-Filled Croissants
360 g, $1.53/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $7.00, formerly: $8.49
SAVE $1.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































