Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $4.79, formerly: $5.49
SAVE $0.70
Black Diamond
Light Cheddar Cheese Slices
410 g, $1.17/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Product with Jalapeno
227 g, $1.31/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Tre Stelle
Soft White Cheese Lactose-Free Garlic & Chives 16% M.F.
200 g, $2.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chipotle Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Montreal Steak Spice Seasoned Pizza Mozzarella and Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.88/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Black Diamond
Lactose Free Marble Cheddar Cheese
300 g, $2.00/100g

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
President's Choice
Shredded Cheddar Cheese With Habanero
320 g, $1.88/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Chive and Onion Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































