Milk & Cream
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
Starbucks
Non-dairy Vanilla Coffee Enhancer, Vegan
828 ml, $0.85/100ml
sale: $6.25, formerly: $7.00
SAVE $0.75
International Delight
Coffee Enhancer French Vanilla Cold Foam
396 g, $1.58/100g
sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
Starbucks
Vanilla Latte Coffee Enhancer, Use Hot Or Iced
828 ml, $0.85/100ml
sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
Starbucks
Cinnamon Dolce Latte Liquid Coffee Enhancer
828 ml, $0.85/100ml

sale: $2.29, formerly: $2.74
SAVE $0.45
Plus tax, eco fees apply
Neilson
Caramilk Chocolate Milkshake
310 ml, $0.74/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
Starbucks
Caffè Mocha ZERO SUGAR Non-Dairy Coffee Enhancer
800 ml, $0.88/100ml
sale: $1.50, formerly: $3.29
SAVE $1.79
Plus tax, eco fees apply
Nestlé
Rolo Milkshake
473 ml, $0.32/100ml
Out of Stock

sale: $2.29, formerly: $2.74
SAVE $0.45
Plus tax, eco fees apply
Neilson
Strawberry Milkshake
310 ml, $0.74/100ml

sale: $2.29, formerly: $2.99
SAVE $0.70
Plus tax, eco fees apply
Neilson
French Vanilla Milkshake
310 ml, $0.74/100ml

$3.49
Plus tax, eco fees apply
Milk 2 Go
Chocolate High Protein Milk Shake
473 ml, $0.74/100ml
sale: $1.50, formerly: $3.29
SAVE $1.79
Plus tax, eco fees apply
Nestlé
Coffee Crisp Milkshake
473 ml, $0.32/100ml

sale: $2.29, formerly: $2.74
SAVE $0.45
Plus tax, eco fees apply
Neilson
Crispy Crunch Milkshake
310 ml, $0.74/100ml
sale: $6.25, formerly: $7.00
SAVE $0.75
International Delight
Cold foam, Salted Caramel Mocha, Limited Edition
369 g, $1.69/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































