Potatos & Onions
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Garlic & Herb Oven/Grill-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Garlic & Parsley Microwave-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Garlic, Rosemary & Thyme Microwave-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Lemon & Garden Herb Microwave-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Onion & Chive Oven/Grill-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
The Little Potato Company
A Little Savory Herb Microwave-Ready Kit
454 g, $0.88/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $3.48, formerly: $5.00
SAVE $1.52
President's Choice
Ruby Little Gems Potatoes
0.68 kg, $0.51/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































