Snacks & Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $16.98, formerly:
Limit 8, after limit $18.99
Plus tax
Dan D Pak
Cashews, Salted
908 g, $2.09/100g
sale: $1.88, formerly:
Limit 8, after limit $1.99
Plus tax
T&T
Korean Roasted Seaweed Laver
15 g, $13.27/100g
Low Stock
sale: $2.88, formerly:
Limit 8, after limit $3.29
Plus tax
ChaCheer
Sunflower Seeds, Original
260 g, $1.27/100g
sale: $3.98, formerly: $5.79
SAVE $1.81
Glico
Pocky Chocolate Cream Coated Biscuit Sticks 12 Packs
156 g, $2.55/100g
sale: $3.98, formerly: $5.79
SAVE $1.81
Glico
Pocky Strawberry Cream Coated Biscuit Sticks 12 Packs
144 g, $2.76/100g
sale: $1.28, formerly: $1.49
SAVE $0.21
Plus tax, eco fees apply
Mr Brown
Iced Coffee, Cappuccino
240 ml, $0.53/100ml
sale: $2.28, formerly:
Limit 8, after limit $2.79
Garden
Cream Wafers, Strawberry Flavour
200 g, $1.40/100g
sale: $1.28, formerly: $1.49
SAVE $0.21
Plus tax, eco fees apply
Mr Brown
Iced Coffee, Regular
240 ml, $0.53/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Spicy Garlic Flavoured Tortilla Chips
210 g, $2.61/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.88, formerly:
Limit 8, after limit $3.29
Plus tax
ChaCheer
Sunflower Seeds, Spiced
260 g, $1.27/100g
sale: $1.88, formerly:
Limit 8, after limit $1.99
Lotte
Koala'S March Cookies Strawberry
41 g, $4.85/100g
sale: $2.48, formerly:
Limit 8, after limit $2.99
Plus tax
Kosa
Sunflower Seeds Original Flavor
260 g, $1.15/100g

sale: $8.98, formerly: $10.99
SAVE $2.01
Ribena
Concentrated Blackcurrant Beverage Original
850 ml, $1.06/100ml
sale: $4.98, formerly:
Limit 8, after limit $5.99
Plus tax
Nong Shim
Chips, Shrimp Big Size
200 g, $3.00/100g
sale: $2.28, formerly: $2.79
SAVE $0.51
Plus tax, eco fees apply
Marble Pop
Strawberry
200 ml, $1.14/100ml
sale: $1.88, formerly: $2.28
SAVE $0.40
Plus tax, eco fees apply
T.A.S.
Coconut Water
500 ml, $0.38/100ml
Out of Stock
sale: $1.68, formerly:
Limit 8, after limit $1.79
Plus tax
T&T
Wasabi Flavour Coated Peanuts
140 g, $1.28/100g
sale: $2.28, formerly: $2.79
SAVE $0.51
Plus tax, eco fees apply
Marble Pop
Blueberry
200 ml, $1.14/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































