Filters
Baking and Spices
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $7.25, formerly: $8.50
SAVE $1.25
PC Organics
All-Purpose Flour, Organic
2.5 kg, $0.29/100g
sale: $5.94, formerly: $6.99
SAVE $1.05
Bobs Red Mill
Nutritional Yeast Large Flake
142 g, $4.18/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.49, formerly: $9.49
SAVE $1.00
Bobs Red Mill
Rolled Oats
907 g, $0.94/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
PC Organics
Organic Salted Dry-Roasted Pumpkin Seeds
200 g, $2.25/100g
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Prana
Organic Black Whole Chia Seeds
300 g, $2.66/100g
sale: $8.91, formerly: $10.49
SAVE $1.58
Bobs Red Mill
Chia Seeds Premium Whole Organic
340 g, $2.62/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.85, formerly: $6.50
SAVE $0.65
PC Organics
Organic Sugar from Cane Syrup
900 g, $0.65/100g
sale: $13.59, formerly: $15.99
SAVE $2.40
Bobs Red Mill
1 To 1 Gluten Free Baking Flour
1240 g, $1.10/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.25, formerly: $8.50
SAVE $1.25
PC Organics
Organics Whole Wheat Flour
2.5 kg, $0.29/100g
sale: $5.09, formerly: $6.49
SAVE $1.40
Bobs Red Mill
Whole Flaxseed
368 g, $1.38/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Halves and Pieces Raw Walnuts
200 g, $3.83/100g
sale: $6.56, formerly: $7.29
SAVE $0.73
President's Choice
Large Flake Nutritional Yeast
142 g, $4.62/100g
Low Stock
sale: $6.75, formerly: $7.50
SAVE $0.75
President's Choice
Gluten Free Pancake Mix
400 g, $1.69/100g
sale: $7.21, formerly: $8.49
SAVE $1.28
Bobs Red Mill
Baking Flour, Gluten Free
624 g, $1.16/100g
PC Optimum Offer
sale: $10.79, formerly: $11.99
SAVE $1.20
PC Organics
Organic Cocoa Powder
224 g, $4.82/100g
sale: $6.79, formerly: $8.99
SAVE $2.20
Bobs Red Mill
Textured Vegetable Protein
340 g, $2.00/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.30, formerly: $7.00
SAVE $0.70
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews
200 g, $3.15/100g
sale: $8.49, formerly: $8.99
SAVE $0.50
Enjoy Life
Regular Sized Dark Chocolate Morsels
255 g, $3.33/100g
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Black Chia Seed
300 g, $2.55/100g
sale: $9.45, formerly: $10.00
SAVE $0.55
President's Choice
Gluten Free All Purpose Flour
800 g, $1.18/100g
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Prana
Organic White Whole Chia Seeds
300 g, $2.66/100g
sale: $16.19, formerly: $17.99
SAVE $1.80
Bobs Red Mill
Almond Flour Super Fine
453 g, $3.57/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.50, formerly: $9.49
SAVE $0.99
Cocoa Camino
Semi-Sweet Chocolate Chips
225 g, $3.78/100g
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































