Filters
Baking and Spices
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.85, formerly: $6.50
SAVE $0.65
PC Organics
Organics Pancake Mix
900 g, $0.65/100g
sale: $6.79, formerly: $7.99
SAVE $1.20
Bobs Red Mill
All-Purpose Baking Flour Gluten Free
624 g, $1.09/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.10, formerly: $9.00
SAVE $0.90
PC Organics
Organic Chopped Raw Walnuts
200 g, $4.05/100g
sale: $7.64, formerly: $10.49
SAVE $2.85
Bobs Red Mill
Shredded Coconut Unsweetened
340 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
Plus tax
PC Organics
Dried Cranberries
250 g, $3.96/100g
sale: $5.94, formerly: $6.99
SAVE $1.05
Bobs Red Mill
White Rice Flour
680 g, $0.87/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.94, formerly: $6.99
SAVE $1.05
Bobs Red Mill
Baking Powder Double Acting
397 g, $1.50/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
PC Organics
Organic Agave Syrup
480 ml, $1.88/100ml
sale: $16.20, formerly: $19.00
SAVE $2.80
PC Organics
Pure Vanilla Extract Club Size, Organic
120 ml, $13.50/100ml
sale: $26.10, formerly: $29.00
SAVE $2.90
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews Club Size
1.13 kg, $2.31/100g
sale: $5.51, formerly: $7.49
SAVE $1.98
Bobs Red Mill
Flour Tapioca
454 g, $1.21/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.49, formerly: $6.99
SAVE $0.50
Bobs Red Mill
Rolled Oats Old Fashioned Organic
454 g, $1.43/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.91, formerly: $10.49
SAVE $1.58
Bobs Red Mill
Oat Flour Gluten Free Whole Grain
510 g, $1.75/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.14, formerly: $3.49
SAVE $0.35
Plus tax
PC Organics
Dry-Roasted Salted Sunflower Seeds
200 g, $1.57/100g
sale: $7.64, formerly: $8.99
SAVE $1.35
Bobs Red Mill
All-Purpose Flour Unbleached White
2.268 kg, $0.34/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
Plus tax
PC Organics
Organic Salted Mixed Nuts
200 g, $4.50/100g
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
PC Organics
Organic Whole Raw Almonds
200 g, $4.95/100g
sale: $7.21, formerly: $8.49
SAVE $1.28
Bobs Red Mill
Potato Starch Unmodified
624 g, $1.16/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.09, formerly: $5.49
SAVE $0.40
Plus tax
Elan
Organic Himalayan Sunshine
150 g, $3.39/100g
sale: $21.24, formerly: $24.99
SAVE $3.75
Bobs Red Mill
Super Fine Almond Flour
907 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $11.04, formerly: $12.99
SAVE $1.95
Bobs Red Mill
Artisan Bread Flour
2.27 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.36, formerly: $7.49
SAVE $1.13
Bob's
Baking Mix Golden Cornbread
368 g, $1.73/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $7.00, formerly: $10.49
SAVE $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































