Pasta & Pasta Sauce
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Tomato & Basil Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $2.50, formerly: $3.50
SAVE $1.00
Primo
Pizza Squeeze, Original
375 ml, $0.67/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Sweet Basil Marinara Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.99
SAVE $0.70
Catelli
Garden Select Tomato & Basil Pasta Sauce
600 ml, $0.55/100ml
sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Alfredo & Roasted Garlic Pasta Sauce
410 ml, $0.92/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.99
SAVE $0.70
Catelli
Garden Select Garlic & Onion Pasta Sauce
600 ml, $0.55/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Four Cheese Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml
sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Four Cheese Alfredo Spaghetti Pasta Sauce
410 ml, $0.92/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.00
Primo
Pasta Sauce, Thick & Zesty Garlic & Herb
680 ml, $0.44/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Fire-Roasted Tomato & Garlic Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.99
SAVE $0.70
Catelli
Garden Select Parmesan & Romano Flavoured Pasta Sauce
600 ml, $0.55/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.99
SAVE $0.70
Catelli
Garden Select Country Mushroom Pasta Sauce
600 ml, $0.55/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.00
Primo
Pasta Sauce, Thick & Zesty Original
680 ml, $0.44/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































