Pasta & Pasta Sauce
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Roasted Garlic & Onion Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Vodka Sauce Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Alfredo Pasta Sauce
410 ml, $1.17/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Roasted Garlic Alfredo Pasta Sauce
410 ml, $1.17/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.00
Primo
Pasta Sauce, Thick & Zesty Tomato Basil
680 ml, $0.44/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Spicy Red Pepper Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.00
Primo
Pasta Sauce, Thick & Zesty Romano Cheese & Basil
680 ml, $0.44/100ml

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
Olivieri
Real Cheese Filled Skillet Gnocchi
280 g, $2.43/100g
sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Roasted Red Pepper Alfredo Pasta Sauce
410 ml, $0.92/100ml

sale: $2.64, formerly: $3.29
SAVE $0.65
Hunt's
Italian Tomato Sauce, Onion, Herbs, and Spices
680 ml, $0.39/100ml
sale: $2.97, formerly: $3.29
SAVE $0.32
Catelli
Gluten Free, Penne Rigate Pasta
340 g, $0.87/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































