Baby & Child Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.48, formerly: $10.99
SAVE $0.51
Plus tax
Tylenol
Infants' Medicine, Fever & Pain Drops, Cherry
24 ml, $43.67/100ml
sale: $6.29, formerly: $6.49
SAVE $0.20
Plus tax
Tylenol
325 Mg Tablets, Regular Strength
24 ea, $0.26/1ea
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Plus tax
Tylenol
Arthritis Pain, Fast & Long Lasting
50 ea, $0.22/1ea
sale: $10.48, formerly: $10.99
SAVE $0.51
Plus tax
Tylenol
Infant Fever & Sore Throat Pain
24 ml, $43.67/100ml
Low Stock
sale: $10.48, formerly: $10.99
SAVE $0.51
Plus tax
Tylenol
Infants' Medicine, Fever & Pain Drops, Dye Free Grape
24 ml, $43.67/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.49
SAVE $2.10
Plus tax
Johnson & Johnson
Wash and Shampoo, Head-to-Toe, Tear Free
1 l, $1.04/100ml
sale: $14.39, formerly: $16.49
SAVE $2.10
Plus tax
Cetaphil
Baby Wash & Shampoo with Organic Calendula Hair & Body
400 ml, $3.60/100ml

sale: $6.29, formerly: $6.49
SAVE $0.20
Plus tax
Tylenol
325 Mg Caplets
24 ea, $0.26/1ea
sale: $13.94, formerly: $15.99
SAVE $2.05
Plus tax
Reactine
Children’s Liquid Allergy Medicine, Grape Flavour, 5mg
118 ml, $11.81/100ml
Low Stock

sale: $4.79, formerly: $5.99
SAVE $1.20
Plus tax
President's Choice
Nighttime Bath With Lavender And Chamomile
444 ml, $1.08/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.49
SAVE $2.10
Plus tax
Johnsons
Baby Wash and Shampoo for Newborns, CottonTouch
800 ml, $1.30/100ml

sale: $11.99, formerly: $12.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tylenol
325 Mg Tablets
100 ea, $0.12/1ea

sale: $6.39, formerly: $7.99
SAVE $1.60
Plus tax
Johnson & Johnson
Baby Wash and Shampoo for Newborns, CottonTouch
400 ml, $1.60/100ml

sale: $7.11, formerly: $8.89
SAVE $1.78
Plus tax
Aveeno
Baby Soothing Bath Treatment
105 g, $6.77/100g
Low Stock
sale: $6.39, formerly: $7.49
SAVE $1.10
Plus tax
Johnson & Johnson
Johnson's Detangling Spray
295 ml, $2.17/100ml

sale: $19.49, formerly: $20.50
SAVE $1.01
Plus tax
Tylenol
Regular Strength Caplets, EZ Open
200 ea, $0.10/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $18.99, formerly: $19.99
SAVE $1.00
Plus tax
Tiger Balm
Muscle & Tension Lotion
80 ml, $23.74/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































