Hair Colour & Dye
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Cherry Flamingo
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Magic Root Precision Magic Root Cover Up, Dark Brown
1 ea, $14.00/1ea
sale: $13.00, formerly: $13.99
SAVE $0.99
Plus tax
Garnier
GOOD, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage, No Ammonia Dark Chocolate Brown
1 ea, $13.00/1ea
Low Stock
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 632 Light Chestnut Brown
1 ea, $7.49/1ea
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $14.99
SAVE $0.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color Ultra Ash Dark Brown
1 ea, $14.00/1ea
Low Stock

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, Medium Red Auburn
1 ea, $7.49/1ea
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 83 Golden Blonde
57 ml, $13.14/100ml
Out of Stock
sale: $13.00, formerly: $13.99
SAVE $0.99
Plus tax
Garnier
GOOD, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage, No Ammonia Midgnight Black
1 ea, $13.00/1ea
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color G1 Dark Ash Brown
1 ea, $14.00/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color E1 Light Ash Brown
1 ea, $14.00/1ea
sale: $14.00, formerly: $14.99
SAVE $0.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color J Black
1 ea, $14.00/1ea
sale: $15.00, formerly: $18.99
SAVE $3.99
Plus tax
Bleach London
Conditioning And Vegan Semi-Permanent Hair Dye The Big Pink
150 ml, $10.00/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color C34 Copper Blonde
1 ea, $14.00/1ea
$18.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Superior Préférence Permanent Hair Color Medium Golden Brown
1 ea, $18.49/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































