Dental Floss & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Life Brand
Super Slip Flossers For Tight Teeth Mint
75 ea, $0.06/1ea
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Oral B
Deep Clean Dental Floss, Value 3 Pack (40m Each)
3 ea, $4.33/1ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Floss Picks, Fresh Mint
75 ea, $0.06/1ea
$10.49
Plus tax
Oral B
Glide Complete with Outlast Mint Flavour Floss Picks, 150 Count
150 ea, $0.07/1ea
Low Stock
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Expanding Dental Floss
1 ea, $4.29/1ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Complete SatinFloss Dental Floss, Mint, 50m
1 ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Super Floss Pre-Cut Strands, Dental Floss for Bridges, Braces and Wide Spaces, 50 Strands
50 ea, $0.09/1ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Glide Pro Health Deep Clean Cool Mint Floss, 40M
1 ea, $4.29/1ea
Low Stock
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Oral B
Glide Pro-Health Comfort Plus Floss
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Glide Pro-Health Comfort Plus Dental Floss, Mint, 40m
1 ea, $4.29/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































