Denture Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Poli Grip
Strong Hold Denture Adhesive Cream, Zinc Free
70 g, $13.99/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
for Retainers, Clear & Fresh daily cleanser, Mint Fresh,Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Poli Grip
Power Hold + Seal, Denture Adhesive Cream
62.4 g, $15.69/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
$7.99
Plus tax
Polident
for Retainers, Clear & Fresh daily cleanser, Mint Fresh,Tablets
36 ea, $0.22/1ea
PC Optimum Offer
$17.99
Plus tax
Poli Grip
Strong Hold Denture Adhesive Cream, Zinc Free
136 g, $13.23/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Whitening Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Foam Fresh Cleanse Denture Cleaner
1 ea, $9.79/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
3 Minute Daily Denture Cleaner 96 Denture Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Daily Care Denture Cleaner Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Overnight Daily Denture Cleaner Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g





























---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































