Frozen Bakery & Breakfast
Filters
Frozen Bakery & Breakfast
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $6.99, formerly: $7.49
SAVE $0.50
ODoughs
Multigrain Sandwich Thins
510 g, $1.37/100g
sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
President's Choice
All-Butter Raspberry-Filled Croissants
360 g, $1.53/100g

sale: $7.50, formerly: $9.49
SAVE $1.99
Schneiders
Original Recipe Breakfast Sausage Rounds
375 g, $2.00/100g
sale: $6.00, formerly: $6.99
SAVE $0.99
Nature's Path
Flax Plus Organic Gluten Free Waffles, Homestyle
210 g, $2.86/100g
sale: $6.00, formerly: $6.99
SAVE $0.99
Nature's Path
Flax Plus Waffles, Buckwheat Wildberry
210 g, $2.86/100g
sale: $6.25, formerly: $6.99
SAVE $0.74
Nature's Path
Gluten Free Chocolate Chip Waffle
210 g, $2.98/100g
sale: $6.00, formerly: $6.99
SAVE $0.99
Nature's Path
Waffles Chia Plus Organic
210 g, $2.86/100g

$7.00
Burnbrae Farms
Egg Bites! Mini Crustless Quiches Snack Size
336 g, $2.08/100g
500 PC Optimum Points

$7.00
EGGBakes!
Quiche Spinach & Ricotta, 4-Pack
340 g, $2.06/100g
500 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $4.98, formerly: $8.49
SAVE $3.51
Prepared in CanadaDairy Isle
Butter & Margarine, Barrel Churned Unsalted Baking Butter
454 g, $1.10/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































