Period Pads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Ultra Thin Pads with Wings, Size 2, Long Super, 42 Count
42 ea, $0.32/1ea
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Maxi Pads for Women, Extra Heavy Overnight Pad with Wings, Size 5, 27 Count
27 ea, $0.50/1ea
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Ultra Thin Overnight Pads with Flexi-Wings, Size 5, Extra Heavy Overnight, Unscented, 34 Count
34 ea, $0.40/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton FlexFoam Pads, Size 2, Heavy, Wings, Unscented, 24 CT
24 ea, $0.58/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity FlexFoam Pads, Size 5, Extra Heavy Overnight, Wings, Unscented, 22 CT
22 ea, $0.64/1ea
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Maxi Pads for Women, Overnight Pad with Wings, Size 4, 33 Count
33 ea, $0.41/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity Feminine Pads for Women, Flexfoam Pads with Wings, Size 3, Extra Heavy Absorbency, Unscented, 28 CT
28 ea, $0.50/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity Feminine Pads for Women, Flexfoam Pads with Wings, Size 2, Heavy Absorbency, Unscented, 32 CT
32 ea, $0.44/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton FlexFoam Pads, Size 1, Regular, Wings, Unscented, 28 CT
28 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $14.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.99
L.
Ultra Thin Pads for Women, Overnight Absorbency, Breathable Cotton Top Layer, Unscented Pads with Wings, 36 CT
36 ea, $0.42/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity Feminine Pads for Women, Flexfoam Pads with Wings, Size 4, Overnight Absorbency, Unscented, 26 CT
26 ea, $0.54/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity Feminine Pads for Women, Flexfoam Pads with Wings, Size 1, Regular Absorbency, Unscented, 36 CT
36 ea, $0.39/1ea
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Ultra Thin Overnight Pads With Wings, Heavy Absorbency, 26 Count
26 ea, $0.46/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Infinity Feminine Pads for Women, Flexfoam Pads, Size 2, Heavy Absorbency, Unscented, 32 CT
32 ea, $0.44/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































