Period Pads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Overnight Maxi Pads With Wings, 26 Count
26 ea, $0.46/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $14.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.99
L.
Ultra Thin Pads for Women, Regular Absorbency, Breathable Cotton Top Layer, Unscented Pads with Wings, 42 CT
42 ea, $0.36/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant Teen Pads, Size 1, Regular, with Wings, Unscented, 28 CT
28 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Maxi Daytime Pads with Wings, Size 2, Long, Unscented, 42 CT
42 ea, $0.32/1ea
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Ultra Thin Pads, Regular Absorbency, 44 Count
44 ea, $0.27/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Ultra Thin Feminine Pads with Wings for Women, Size 3, Extra Long Super Absorbency, Unscented, 38 Count
38 ea, $0.36/1ea
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Overnight Maxi Pads with Wings, Extra Heavy Absorbency, 20 Count
20 ea, $0.60/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant with FlexFoam Pads, Size 2, Heavy, Wings, 26 CT
26 ea, $0.54/1ea
Out of Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Maxi Pads, Heavy Absorbency, 42 Count
42 ea, $0.29/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton Feminine Pads for Women, Size 5, Extra Heavy Overnight, with wings, Unscented, 18 CT
18 ea, $0.78/1ea
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton Feminine Pads for Women, Size 4, with wings, Unscented, 20 CT
20 ea, $0.70/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant Feminine Pads for Women, Size 3 Heavy, with Wings, Light Clean Scent, 22 CT
22 ea, $0.64/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































