Hair Colour & Dye
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 80 Medium Blonde
57 ml, $13.14/100ml
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Medium Brown
1 ea, $12.99/1ea
sale: $15.00, formerly: $18.99
SAVE $3.99
Plus tax
Bleach London
Conditioning And Vegan Semi-Permanent Hair Dye Bruised Violet
150 ml, $10.00/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Universal Nudes Hair Dye Natural Black
1 ea, $14.00/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Crème, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage Medium Extra Ash Blonde
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color BB Soft Light Natural Blonde
1 ea, $14.00/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Belle
Colour Nudes Collection, 4N Dark Nude Brown
1 ea, $7.49/1ea
sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Casting Crème Gloss Semi Permanent Hair Dye Iced Medium Brown
1 ea, $12.00/1ea
$14.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Magic Root Permanent, Permanent Root Touch Up 7 Dark Blonde
1 ea, $14.99/1ea
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $13.99
SAVE $0.99
Plus tax
Garnier
GOOD, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage, No Ammonia Red Sunrise
1 ea, $13.00/1ea
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
sale: $13.00, formerly: $13.99
SAVE $0.99
Plus tax
Garnier
GOOD, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage, No Ammonia Honey Blonde
1 ea, $13.00/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color B3 Light Golden Blonde
1 ea, $14.00/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Long-Lasting Vibrant Colour Acai Berry
1 ea, $12.99/1ea
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Nutrisse Cream BelleColor Cream, 740 Dark Copper Blonde
1 ea, $7.49/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Dark Indigo
1 ea, $12.99/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
Excellence
Excellence Crème Permanent Hair Dye
1 ea, $14.00/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Age Perfect, 9N Natural Blonde
1 ea, $14.00/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Crème, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage Deep Chestnut Brown
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Hair Cream
1 ea, $7.49/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Long-Lasting Vibrant Colour Deep Intense Purple
1 ea, $12.99/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Permanent Hair Dye
1 ea, $14.00/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































