Hair Colour & Dye
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
sale: $13.00, formerly: $13.99
SAVE $0.99
Plus tax
Garnier
GOOD, Permanent Hair Dye, 100% Grey Coverage, No Ammonia Vanilla Blonde
1 ea, $13.00/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 64 Light Reddish Brown
57 ml, $13.14/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color AA03 Ultra Light Natural Blonde
1 ea, $14.00/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 90 Light Blonde
57 ml, $13.14/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Hair Dye, Permanent Hair Color B04 Natural Copper Blonde
1 ea, $14.00/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Colour, 646 Light Golden Red
1 ea, $7.49/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Crème Universal Nudes Hair Dye Natural Blonde
1 ea, $14.00/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Belle
ColorEaseCrème Permanent 8N Medium Nude Blonde
1 ea, $7.49/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Age Perfect, 6N Light Soft Golden Brown
1 ea, $14.00/1ea
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Excellence Age Perfect, 7G Dark Golden Blonde
1 ea, $14.00/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Long-Lasting Vibrant Colour Midnight Blue
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
$14.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Magic Root Permanent, Permanent Root Touch Up 8 Medium Blonde
1 ea, $14.99/1ea
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Nutrisse Ultra Color, Permanent Hair Dye, Light Brown
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $13.49
SAVE $0.50
Plus tax
Garnier
Ultra Crème, Permanent Hair Dye
1 ea, $12.99/1ea

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Garnier
Belle Color Hair Color Deep Copper
1 ea, $7.49/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































