Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
$13.99
Plus tax
Maybelline
New York Fit Me! Loose Finishing Powder 15 Light
8 g, $174.88/100g
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Repairing Leave-in Conditioner, Certified Pure Plants, with Aloe and Camellia Flower Oil
225 ml, $4.89/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Colossal Bubble Washable Mascara Very Black
10 ml, $119.90/100ml
$13.99
Plus tax
Maybelline
New York Fit Me! Loose Finishing Powder 05 Fair
8 g, $174.88/100g
Low Stock
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Dragonfruit Lemon
4.25 g, $126.82/100g
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Whole Blends Honey Water Moisture Restoring Conditioner, for Dry Hair & Scalp
786 ml, $1.31/100ml
Low Stock
sale: $14.39, formerly: $17.99
SAVE $3.60
Plus tax
Maybelline
Eyestudio The Burgundy Bar Eyeshadow Palette
10 g, $143.90/100g
sale: $14.39, formerly: $17.99
SAVE $3.60
Plus tax
Maybelline
Expert Wear Eyeshadow Palette, The Blushed Nudes
9.6 ml, $149.90/100ml
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Maybelline
Eye Makeup Falsies Surreal Washable Mascara, Very Black
10 ml, $127.90/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Black Brown - 810
9.5 ml, $126.21/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Lip Matte Ink Lover
2.3 ml, $503.91/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































