Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Liquid Eyeliner 401 Brown
1.5 ml, $719.33/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Eye Liner, Charcoal
0.23 g, $41.70/1ea
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Red Dahlia
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Master Prime By Facestudio Primer Blur + Redness Control 300
1 ea, $11.99/1ea
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Foundation 120 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
L'Oreal Paris
Liquid Eyeliner Haute Precision BROWN LEATHER
1 ml, $1,279.00/100ml
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Eyestudio Brow Fast Sculpt, Mascara For Brows Medium Brown
3 g, $359.67/100g
$10.99
Plus tax
Cover Girl
Easy Breezy Brow Micro-Fine + Define Pencil 710 Soft Brown
0.09 g, $12,211.11/100g
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
SuperStay Vinyl Ink Liquid Lipstick, Cheeky
4.2 ml, $247.38/100ml
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Cover Girl
Mascara 810 Black Brown
10 ml, $127.90/100ml
Low Stock
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Shimmering Brown - 280
0.28 g, $3,688.46/100g
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matteink Ruler
2.3 ml, $503.91/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matteink Amazonian
2.3 ml, $503.91/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































