Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Foundation 112 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Black - 805
9.5 ml, $126.21/100ml
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Brow Fast Sculpt, Soft Brown
3 g, $359.67/100g
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Bond, Volume Mascara, Smudge-Proof, Flake-Proof, Clump-Free, Vegan Formula Black - 805
1 ea, $10.39/1ea
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Rose
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 220
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Rimmel London
Lash Accelerator Endless Mascara, Extreme Black
11 ml, $65.36/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 112
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Bond, Volume Mascara, Smudge-Proof, Flake-Proof, Clump-Free, Vegan Formula Extreme Black - 800
1 ea, $10.39/1ea
sale: $14.39, formerly: $17.99
SAVE $3.60
Plus tax
L'Oreal Paris
Voluminous Noir Balm Mascara 980 Black
7.7 ml, $186.88/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Clean Invisible Loose Powder, Translucent medium- 130
18 g, $53.28/100g
$13.99
Plus tax
Maybelline
Fit Me Matte + Poreless Powder Creamy Beige
6.8 ml, $205.74/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Bond, Volume Mascara, Smudge-Proof, Flake-Proof, Clump-Free, Vegan Formula Brown - 815
1 ea, $10.39/1ea
Low Stock
sale: $13.19, formerly: $16.49
SAVE $3.30
Plus tax
Maybelline
Falsies Lift Mascara, Very Black
7 ml, $188.43/100ml
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Extreme Black - 825
1 ea, $11.99/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.75, formerly: $3.29
SAVE $0.54
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































