Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
$12.99
Plus tax
Cover Girl
Lashblast Clump Crusher Mascara, Waterproof, Very Black
13.1 ml, $99.16/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 535 Rum Raisin
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Superstay Vinyl Ink Liquid Lip Color, Lippy
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Maybelline
Falsies Surreal Waterproof Mascara Very Black
10 ml, $127.90/100ml
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Ultra Slim Defining Eyebrow Pencil Blonde
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Clean Fresh Skin Milk Nourishing Foundation Fair
30 ml, $34.63/100ml
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 118
30 ml, $53.30/100ml
Out of Stock
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Method
Smoothing Conditioner Serene Escape
399 ml, $3.63/100ml
PC Optimum Offer
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Coconut & Pear
4.25 g, $127.06/100g
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Master Prime By Facestudio Primer Blur + Smooth 100
1 ea, $11.99/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.75, formerly: $3.29
SAVE $0.54
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































