Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.00, formerly: $12.49
SAVE $2.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Shine Lamination Hair Treatment, Glycolic Gloss
200 ml, $5.00/100ml
Low Stock
sale: $1.59, formerly: $1.99
SAVE $0.40
Plus tax
President's Choice
Cotton Swabs
170 ea, $0.01/1ea
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Dream Lengths Sleek Shampoo
375 ml, $2.00/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Bond Strength Conditioner (Repair & Protect)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Dream Lengths Sleek Conditioner
375 ml, $2.00/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Bond Strength Shampoo (Repair & Protect)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Cashmere & Rain Strengthening Conditioner
487 ml, $2.67/100ml
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
4.25 g, $127.06/100g
sale: $10.00, formerly: $13.49
SAVE $3.49
Plus tax
Every Man Jack
2-in-1 Shampoo + Conditioner, Sandalwood Teak
473 ml, $2.11/100ml
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Pantene
Smooth & Sleek 72 HR Smoothness Shampoo
820 ml, $1.71/100ml
sale: $14.00, formerly: $17.49
SAVE $3.49
Plus tax
Pantene
Miracle Rescue 10in1 Multitasking Spray + Keratin
170 ml, $8.24/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.49
SAVE $2.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Shine Leave-In Serum, Glycolic Gloss
150 ml, $6.67/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































