Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Lash Sensational Washable Mascara, Brownish Black
1 ea, $11.99/1ea
sale: $10.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Evolution of Smooth
100% Natural & Organic Lip Balm Stick, Variety Pack
12 g, $99.92/100g
Out of Stock
sale: $10.00, formerly: $13.49
SAVE $3.49
Plus tax
Every Man Jack
2-in-1 Shampoo + Conditioner, Sea Salt Citrus
473 ml, $2.11/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Lash Sensational Waterproof Volumizing Mascara 257 Very Black
1 ea, $11.99/1ea
sale: $8.79, formerly: $10.99
SAVE $2.20
Plus tax
Maybelline
Mascara Waterproof 291 Very Black
1 ea, $8.79/1ea
sale: $10.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Evolution of Smooth
100% Natural & Organic Lip Balm Stick, Variety Pack
12 g, $99.92/100g
Out of Stock
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Plus tax
Maybelline
Volume Express Mascara Glam Black 230
9.2 ml, $86.85/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Plus tax
Attitude
Leaves Bar Lip Balm Watermelon
8.5 g, $64.71/100g
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Double Extend Mascara 575 Blackest Black
6.2 ml, $257.90/100ml
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Brow Ultra Slim Medium Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $8.79, formerly: $10.99
SAVE $2.20
Plus tax
Maybelline
The Falsies Volume Express Washable Mascara, Very Black
1 ea, $8.79/1ea
sale: $14.39, formerly: $17.99
SAVE $3.60
Plus tax
Maybelline
Expert Wear Eyeshadow Palette, The Nudes
1 ea, $14.39/1ea
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
President's Choice
Cotton Swabs 3-Pack
1170 ea, $0.01/1ea
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Plus tax
Maybelline
Volume Express Mascara Waterproof 240 Glam Black
9.2 ml, $86.85/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Eye Liner, Espresso
0.23 g, $41.70/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































