Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Honey Water Moisture Restoring Conditioner, for Dry Hair & Scalp
369.6 ml, $1.57/100ml
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Ultra Slim Pencil Eye Brow Makeup, Ultra-Smooth, Break Resistant Formula, Natural Looking Eyebrows, Deep Brown, 0.6 g Deep Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Vanilla Bean
4.25 g, $127.06/100g
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Clean Invisible Loose Powder, Translucent Light - 110
18 g, $53.28/100g
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Lash Sensational Washable, Midnight Black
9.5 ml, $126.21/100ml
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Brow Ultra Slim Soft Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Pencil Black
0.23 g, $41.70/1ea
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
L'Oreal Paris
Waterproof Liquid Eye Liner Black
1 ml, $1,079.00/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 120
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Brow Ultra Slim Slim Black Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































