Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Birthday Cake
4.25 g, $126.82/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Mascara 803 Brownish Black
10 ml, $119.90/100ml
sale: $3.39, formerly: $16.99
SAVE $13.60
Plus tax
Maybelline
Tattoo Brow Brow Pomade, Medium Brown
2.3 g, $147.39/100g
$21.99
Plus tax
L'Oreal Paris
Waterproof Voluminous Panorama Mascara Waterproof Black
10 ml, $219.90/100ml
Low Stock
sale: $13.19, formerly: $16.49
SAVE $3.30
Plus tax
Maybelline
Lash Lift Waterproof Mascara Eye Makeup Very Black
7 ml, $188.43/100ml
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $12.49
SAVE $1.50
Plus tax
L'Oreal Paris
Hair Paste, Reworkable Flexible Hold, Studio Line 24h Out Of Bed Putty
50 ml, $21.98/100ml
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin, Lip Balm, Beeswax & Vanilla Bean, 2 pack
4.25 g, $211.53/100g
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Apricot Oil Sulfate Free Shampoo, Defines Curls, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Curly Hair
400 ml, $2.75/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.53/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































