Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Method
Men's Glacier + Granite 2-In-1 Shampoo + Conditioner
414 ml, $3.74/100ml
PC Optimum Offer
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
4.25 g, $127.06/100g
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Assorted Flavours with Fruit Extracts
4.25 g, $275.06/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Pomegranate
8.5 g, $105.76/100g
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
L'Oreal Paris
Liquid Eyeliner Haute Precision BLACK SILK
1 ml, $1,279.00/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Colossal Bubble Washable Mascara Blackest Black
10 ml, $119.90/100ml
Low Stock
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Method
Smoothing Shampoo Serene Escape
414 ml, $3.50/100ml
PC Optimum Offer
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Matte Jet Black - 275
0.28 g, $3,688.46/100g
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Whole Blends Honey Water Moisture Restoring Shampoo, for Dry Hair & Scalp
828 ml, $1.24/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $17.49
SAVE $3.49
Plus tax
Pantene
Miracle Rescue Keratin Leave-In Repair Treatment
225 ml, $6.22/100ml
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Watermelon
4.25 g, $127.06/100g
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Sweet Peach
4.25 g, $126.82/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































