Foundation
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
Maybelline
Lifterstix Multi-Use Face Stick 35 Cool
1 ea, $13.99/1ea
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Luminous Matte Foundation 375
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
Low Stock
Low Stock
Low Stock
$23.49
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Super-Blendable Foundation 10.D/10.W Deep Golden
30 ml, $78.30/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Pro-Matte Foundation 114 Rich Chocolate
1 ea, $19.99/1ea
Low Stock
Low Stock
Low Stock
Low Stock
$15.99
Plus tax
Milani
Conceal + Perfect™ 2-In-1 Foundation + Concealer 01a Creamy Nude
1 ea, $15.99/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g








































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































