Foundation
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Luminous Matte Foundation 322
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
$14.49
Plus tax
Maybelline
Fit Me Hydrate + Smooth Foundation SPF 18, Porcelain Coconut
30 ml, $48.30/100ml
Low Stock
sale: $18.39, formerly: $22.99
SAVE $4.60
Plus tax
L'Oreal Paris
Lumi Le Glow Tint 220 Warm
25 ml, $73.56/100ml
sale: $18.39, formerly: $22.99
SAVE $4.60
Plus tax
L'Oreal Paris
Lumi Le Glow Tint 210 Neutral
25 ml, $73.56/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Clean Fresh Nourishing Foundation 560 Medium
30 ml, $34.63/100ml
$15.99
Plus tax
Maybelline
Super Stay Up To 24h Skin Tint Foundation With Vitamin C* 312
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Cover Girl
Clean Fresh Skin Milk Nourishing Foundation 600 Rich
30 ml, $34.63/100ml
$23.49
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Super-Blendable Foundation 4.D/4.W Golden Natural
30 ml, $78.30/100ml
Low Stock
sale: $18.39, formerly: $22.99
SAVE $4.60
Plus tax
L'Oreal Paris
Lumi Le Glow Tint 200 Neutral
25 ml, $73.56/100ml
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Foundation 104 Golden Beige
1 ea, $19.99/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































